БК Geos: Застосування технологій енергосбереження в житлових комплексах

Так, в комплексі ChelseaTower на вул. Ділова, 4, введеному в експлуатацію в 2014 році, застосована сучасна геліосистема для нагріву води. Ця система має значні переваги:

  • не вимагає додаткового обслуговування (не потрібно зливати, чистити, заправляти та ін.) і не потребує зайвих витрат;
  • проста та надійна в експлуатації;
  • стійка та довговічна (в середньому подібні системи використовуються від 25 до 30 років);
  • екологічно чиста, система працює на відновлюваному природному ресурсі – енергії сонця;
  • можливість позасезонного ефективного використання;
  • дає можливість вагомо зекономити на комунальних платежах, завдяки зменшенню об’ємів споживання електроенергії з традиційних джерел.

Геліосистема працює за очевидно простим принципом. Сонячні колектори з високоселективним поглинаючим покриттям встановлюються на даху будинку. Унікальні властивості даного покриття панелі колекторів дозволяють їй поглинати 95% енергії і втрачати при випромінюванні лише 5%.

Сонячна енергія гранично результативно трансформується в теплову. Теплоносій нагрівається та за допомогою насоса опускається по геліоконтуру в теплообмінник для віддачі тепла воді.

Залежно від сезону геліосистема дозволяє економити від 10% до 30% споживання газу, від 50 до 80% опалення та 75% гарячого водопостачання при цілорічному використанні. Для мешканців комплексу це дозволяє значно зменшити вартість комунальних платежів.

Для тих, хто більш детально інтересується технічними особливостями геліосистеми варто відзначити ще декілька моментів.

У сонячні колектори геліосистеми встановлюється повністю мідна цільнолистова поглинаюча панель, у виробництві якої використовується мідна стрічка з нанесеним високоселективним покриттям. Основними показниками ефективності поглинаючих покриттів є коефіцієнт поглинання (абсорбації - зазвичай від 0,8 до 0,98), що характеризує скільки енергії поглинається щодо падаючого випромінювання та коефіцієнт випромінювання (емісії - зазвичай від 0,95 до 0,02), що показує скільки енергії випромінюється щодо поглиненої енергії.

Щодо насосного модуля, то він забезпечує циркуляцію теплоносія в колекторному колі (бак-колектори-бак). В системі використовується вид насосного модуля з примусовою циркуляцією, що на 30% ефективніша ніж система з природною циркуляцією. До того ж, його споживна потужність надзвичайно мала.

Як додаткова та важлива функція в колекторах присутнє «танення», що особливо актуально в зимовий період. У цьому режимі через сонячні колектори примусово прокачується теплоносій (забирається частина енергії з бака-акумулятора) до моменту, коли колектори самі не почнуть працювати.

         
Яндекс.Метрика