Хто стоїть за скандальним будівництвом у Голосіївському районі Києва

"Комсомольська Правда" в Україні провела власне розслідування щодо подій, які відбувалися на будівельному майданчику ЖК Soho Residence в Голосіївським районі. Ось що вдалося з'ясувати журналістам.

Тема боротьби з будівництвами в Києві стала топовою в порядку денному політичного життя столиці.

Основним генератором інформприводів з цієї тематики, сьогодні стало будівництво фірмою "Геос" житлового комплексу в Голосіївському районі столиці.

Видання спробувало розібратися в тому, що відбувається на скандальному будівництві і хто стоїть за цим конфліктом.

У боротьбі за продовження-припинення будівництва зійшлися сама фірма, місцеві жителі, громадські працівники, люди зі зброєю і в балаклавах, а також ряд політичних партій.

Громадські діячі в один голос стверджують - забудова незаконна.

Політики солідарні з усіма, хто створює масовку під час їх коментарів ЗМІ.

Люди зі зброєю та в камуфляжі нічого не вимагають: з'являються раптово, ламають паркан і техніку і зникають.

Місцеві жителі розділилися на дві групи. Перша живе в будинку, що стоїть над котлованом і виступає за продовження будівництва, звинувачуючи політиків і "тітушек" у порушенні свого спокою. Друга група киян живе в будинку, що стоїть набагато далі від будівництва, але зовсім не рада новим сусідам.

"Геос" стверджує, що будівництво житлового комплексу законно, показує дозвільні документи, а сам скандал пов'язує з виборчою кампанією в Київраду.

Активісти

Основні конфлікти навколо будівництва відбуваються в той момент, коли на його території з'являються люди в масках і балаклавах. На допомогу активістам - зброя, арматура, ланцюги.

Це найменш комунікабельна, але найефектніша сторона конфлікту.

Свої вимоги активісти висловлюють дією. З'являються раптово, зносять, що можуть знести, б'ються з охороною майданчика і поліцією і також раптово зникають.

За фактом цієї події за підозрою у скоєнні протиправних дій правоохоронці затримали двох чоловіків. В одного з них, за попередніми даними, вилучений пістолет травматичної дії.

Місцеві жителі, побоюються, за здоров'я та безпеку своїх близьких. Серед людей також ходять розповіді про застосування травматичної зброї активістами групи "Смерч" під час зіткнень з охороною будмайданчика. У мережі з'явилося відео, де одна з організацій, які протестують проти будівництва, проходить тренування зі стрільби в тренувальному таборі.

Проти будівництва і ще одна група активних громадян. Вони менш організовані, але також активні. Спеціалізуються на катастрофі бетонних конструкцій навколо будівництва житлового будинку.

Багато хто з противників будівництва стверджують, що дізналися про акцію через публікації у фейсбуці. Живучи в інших районах Києва, активісти вважають своїм обов'язком зупинити будівництво.

Кияни

Жителі п'ятиповерхівки над котлованом, стверджують, що будівництво їм не заважає. Більше того, за їхніми словами, в них укладені договори з компанією "ГЕОС" на квартири в новому будинку в обмін на хрущовки, в яких кияни проживають зараз. До кінця 2017 людей повинні розселити в нові квартири комплексу. Люди обурені діями активістів-захисників, а всю історію пов'язують з виборчою кампанією в Києві.

Жителі іншої 5-поверхівки спочатку також вимагали від "Геос" переселення з аварійного будинку, який почав руйнуватися більше семи років тому при будівництві станції метро Деміївська. Через роботи метробуду в будинку пішли тріщини.

Але в даному випадку будівельна компанія відмовила у видачі нових квартир, мотивуючи відмову тим, що будинок знаходиться далеко від будмайданчика і його будівництво не впливає на стан п'ятиповерхівки. Після відмови компанії, мешканці аварійного будинку виступили проти будівництва.

Повну версію статті див. на сайті kp.ua

         
Яндекс.Метрика