Заява будівельних компаній щодо блокування роботи галузі

Ми, керівники будівельних компаній БК «Геос», Укрбуд, ПСГ Ковальська, Київміськбуд-3, Київміськбуд-6, «Фундамент», ДБК№7, ДБК-3, БП-3, «Аркада», ЗБК-1, «Трест Киевспецстрой», «Sun Development», «Дисбуд» підтримуємо загальний страйк київських будівельників, який був оголошений робітниками галузі 23 лютого. Сотні працівників на різних будмайданчиках столиці зупинили на годину роботу, щоб привернути увагу київської влади та правоохоронців до кричущої проблеми.

Уже роками майже всі будівництва столиці піддаються атаці «тітушок», які за гроші ламають паркани, нищать техніку, з арматурою нападають на будівельників. Очевидно, що координуються політиками, яким вигідна зупинка будівництва або які шантажують забудовника і вимагають грошей за припинення нападів. Вони приводять на будмайданчики псевдо-активістів, які прикриваються людьми із сусідніх будинків і заробляють на атаках забудовників політичні дивіденди. Сотні будівництв, які були зупинені «тітушками» та псевдо-активістами насправді мають усі відповідні дозволи і є цілком законними.

Відтак ми приєднуємося до будівельників, які сміливо заявили про те, що не можуть миритись із постійними нападами псевдо-активістів та терпіти приниження з боку усіх тих, хто намагається отримати від будівництва політичну або грошову вигоду. Ми висловлюємо свою підтримку робітникам-будівельникам.

Ми не можемо миритись з тим, як на очах руйнується галузь, завдяки якій в різні часи було реанімовано економіки багатьох країн.

Тому ми вимагаємо, щоб влада нарешті почала винувати свої функції і навела лад навколо будівництва, зупинила справді незаконні забудови але і дозволила працювати тим, хто має усі дозвільні документи. Вимагаємо від правоохоронців відкрити кримінальні справи проти «тітушок», які блокують будівництва столиці. Вимагаємо від Мінюсту ліквідувати громадські організації, чиї «тітушки» не дозволяють працювати будівельникам.

Аби наші вимоги були почуті, ми, 5000 будівельників, вийдемо на спільну акцію протесту під стіни КМДА у вівторок, 1 березня. Будівельна галузь має працювати!